ZUNO BANK AG, organizační složka

Zuno banka, celým názvem Zuno bank AG, je nízkonákladovou moderní bankou 21. století, která patří pod rakouskou bankovní skupinou Raiffeisen Bank International. Jde primárně o online banku s jednodušším a lidštějším konceptem, než jaký má její mateřská společnost Raiffeisen. Tento model rozsáhlé bankovní společnosti s tradicí, která si pod sebou zároveň vybuduje čistě online banku pro plné využití moderních technologií, je rozšířen v mnoha dalších zemích. Díky zaměření na online svět rovněž odpadají společnosti Raiffeisen citelné náklady, které by jinak plnohodnotná banka spolykala. Historie Zuno banky sahá podle jejich oficiálních stránek www.Zuno.cz do roku 2010, kdy si 30. srpna tohoto roku společnost Raiffeisen zaregistrovala v obchodním rejstříku značku ZUNO BANK AG a už o tři dny později 2. června obdržela od České národní banky povolení pro poskytování bankovních služeb na území České republiky. Zuno banka u nás nicméně začala plnohodnotně fungovat až o rok později, přesně 5. června 2011.

Zuno banka dnes

Vzhledem k online charakteru společnosti nemá Zuno banka pobočky. Respektive jednu má, avšak ta je zároveň i hlavním sídlem banky a najdeme ji v Praze 4 v ulici Hvězdova 1716/2b, PSČ 14078. Místo toho cílí veškerou svou aktivitu do online světa a samozřejmě především na stránky Zuno.cz, které podobně jako u řady dalších moderních menších bank sází především na jednoduchost, minimum nepodstatných informací a příjemný barevný kontrast. Jako své marketingové barvy si Zuno banka nezvolila jednu, nebo několik barev, ale řekněme barevnou škálu odstínů sahající od fialové přes růžovou až do světle modré. Tato chytrá volba umožňuje Zuno bance používat na svých stránkách i dalších službách širokou paletu barev.

Zuno banka díky svému charakteru nízkonákladové online banky rovněž nepotřebuje mít nijak výrazně početný personál. Aktuálně proto česká odnož Zuno banky zaměstnává jen pár desítek lidí. Kromě online podpory je hlavní náplní jejich práce také administrace profilů banky na sociálních sítích, kde se čile angažuje.

Zuno.cz

Při svém vzniku si Zuno banka přirozeně musela zvolit, či nechat vygenerovat celou řadu důležitých identifikátorů, bez kterých je už dnes provozování online bankingu v podstatě nemožné. Základem je přirozeně kód banky, který si Zuno banka zvolila ve tvaru 2310. Dalším důležitým údajem je tzv. SWIFT kód (také označovaný jako BIC kód), tedy unikátní kombinaci písmen (někdy i čísel), které určují buď konkrétní bankovní společnost, její zahraniční odnož, či konkrétní pobočku. Česká odnož Zuno banky má SWIFT kód ve znění ZUNOCZPP (volně přeloženo název banky: Zuno, stát/geografická poloha: Česká republika, město: Praha). Při platbách ze zahraničí bude odesílatel peněz také potřebovat znát váš IBAN kód, tedy mezinárodní číslo vašeho účtu. O váš IBAN kód nemusíte zpravidla nikde žádat ani jej podle složitých regulí sestavovat. Je vždy součástí vašeho internetového bankovnictví, takže se stačí dostat na www.Zuno.cz přihlášení do online bankingu (nebo rovnou použít moje.Zuno.cz) a najít si informace o svém účtu. Všechny potřebné informace pro provedení, nebo příjem platby ze zahraničí tak máte přehledně na jednom místě. V případě, že potřebujete zjistit další informace, můžete je najít buďto na webu banky, nebo na infolince +420245699999.

Zuno služby
Zuno nabízí účet zdarma a k němu dostanete mobilní bankovnictví, nebo informační SMS.

Nabídka produktů Zuno banky

Na to, že má Zuno banka jen několik desítek zaměstnanců, disponuje solidní základnou velmi dobrých a kvalitních produktů. Svůj online charakter nezapře už přístupem k novým potenciálním zákazníkům. Ti nemusí vůbec chodit na žádnou kamennou pobočku Zuno banky, aby se mohli stát klienty. Zuno nabízí možnost vyřídit si většinu registrace online s tím, že smlouvu vám k podpisu doručí až domů kurýr, anebo se můžete stát klientem čistě online cestou, kdy po zaslání fotografií vašich legitimačních dokumentů (občanský průkaz plus jakýkoliv druhý doklad s fotografií) jednoduše podepíšete smlouvu online a tím je celá záležitost vyřízena.

Reálně tak odpadá nutnost jakéhokoliv fyzického kontaktu s bankovními poradci a vše může probíhat čistě online. Po podepsání smlouvy dostanete přístup do Zuno online banking sekce, u nás známé pod pojmem moje Zuno, kde můžete začít plně využívat veškerých služeb Zuno banky, a to včetně aktivování produktů jako Zuno spořicí účet nebo Zuno výhodná půjčka zcela bezkontaktně.

Zuno půjčka online

Zuno půjčka
Podat žádost o půjčku u Zuno banky je velmi jednoduchá a zabere pouze 3 kroky.

I když vedení účtu zdarma, nebo spořící účet se solidním úrokem jsou bez pochyby zajímavými produkty Zuno banky, jejím asi nejzajímavějším produktem je online půjčka. O té se každý zájemce může vše podstatné dozvědět na www.Zuno.cz půjčky (úvěry) v sekci online půjčka. Zuno banka své online půjčky nerozděluje do žádných kategorií, tj. nabízí úvěry v řádech tisíců, desetitisíců i statisíců korun, dle individuálních požadavků na výši úvěru ze strany klientů. Pokud vám stačí první zmiňovaná, garantuje vám Zuno tu nejvýhodnější nabídku na trhu, takže pokud najdete lepší, nabídne vám ještě lepší. I při půjčení vyšších částek pravidelně narazíte na akce a zajímavá zvýhodnění, které vám zaručí lepší úrok.

Velkým plusem je především možnost sjednat si celý úvěr zcela online, tedy bez nutnosti kamkoliv chodit, nebo platit poplatky za poskytnutí a vedení půjčky. Zuno banka navíc u svých online půjček nabízí vždy jednou v roce měsíc volna, kdy vás osvobodí od nutnosti půjčku splácet. V oblasti úvěrů nabízí Zuno také konsolidaci úvěru či službu Rezerva, která umožňuje povolené přečerpání účtu.

Shrnutí Zuno banky

Celý online prostor na oficiálních stránkách Zuno.cz působí velmi přátelsky, moderně a barevně, ale zároveň profesionálně a co je pro klienta důležité, informativně. Podstatné informace se neschovávají za decentní kresby či animace, ale jsou jasně a přehledně uspořádány v příjemném kontrastu barev. Velkou výhodou formátu online banky je také to, že vám Zuno banka nebude diktovat dlouhé seznamy věcí, které musíte udělat, abyste si zřídili to či ono. U každé nabídky je vždy k dispozici velké dobře viditelné tlačítko, hlásající „Chci ***** (daný produkt či služba)“, které vás dostane rovnou ke zřízení vámi požadované záležitosti.

Veškeré zařizování je tedy se Zuno bankou velmi pohodlné, intuitivní a kdykoliv možné za pomoci vašeho online bakingu, který je mimochodem také velmi přehledný, srozumitelný a hraje pestrými barvami, což rozhodně není na škodu, ale právě naopak pěkně dokresluje přátelský image banky. Nezklamou ani produkty Zuno banky, které jsou jednak kvalitní a zároveň snadno dostupné online.

Publikováno: 16. 10. 2023

Autor: Tomáš Durčák

Tagy: zuno | Zuno banka | Zuno.cz | Zuno bank | www.zuno.cz | Zuno banka pobočky