Equa bank a.s.

Bankovní společnost Equa bank a. s. může na první pohled vypadat jako velmi mladá banka. Je to však pravda pouze napůl. V červnu 2011 (přesně 20. 6.), kdy se její historie začíná psát, totiž nebyla založena, nýbrž pouze převzala otěže po bance Banco Popolare Česká republika, a. s. Equabanka se rozhodla, že bankovní služby staré banky nebude hromadně rušit, ale ponechá je. Hlavním cílem tohoto kroku bylo, aby se pro stávající klienty bývalé banky během přechodu na Equa bank nic nezměnilo. Navíc začala už od září 2011 představovat své vlastní produkty. Jako první se 12. 9. 2011 objevil plán banky vytvořit novou nabídku hypoték. Equa bank internetové bankovnictví bylo rovněž z velké části založeno na bankovnictví bývalé banky. Už v říjnu 2011 k němu však přibyla i mobilní verze. V tu chvíli už také existovaly Equabank pobočky. Bylo jich hned 7, protože je banka opět převzala po svém předchůdci. Equabanka se svými kroky už od začátku profilovala jako nízkonákladový subjekt, který chce prorazit.

Equa bank dnes

Podařilo se jí to? Posuďte sami. Za poslední tři roky Equa banka vybudovala klientskou základnu, která má více než 100 tisíc osob. Equabank pobočky a informační kiosky už svým počtem dohromady přesahují číslo třicet a bance se daří jí sbírat i tuzemská bankovní ocenění. Jedním z posledních velkých úspěchů banky je ocenění za klientsky nejpřívětivější banku roku. Jak se dočtete níže, má pro to určitě solidní předpoklady. Equa bank na internetu sídlí na stránkách www.Equabank.cz. Internetové bankovnictví pak funguje na linku www.equabanking.cz/IBS. Na oficiálních stránkách vás přivítá velmi střízlivé provedení, které funguje od 18. 8. 2014 a hraje čtyřmi základními barvami.

Equa bank zde na nic nečeká a hned vám představuje svá největší esa. Repůjčka, půjčka a běžný účet zdarma. Vše je jasné, srozumitelné a přehledné. I díky tomuto přístupu se Equabance daří úspěšně přetahovat klienty od konkurence. Že je toto hlavní strategií banky ukazuje i fakt, že za doporučeného klienta banka vyplácí odměny.

Equabank recenze

Ať už používáte Equa bank osobně, nebo se chystáte na peněžní styk s nějakým jejím klientem, zde je několik informací, které mohou být užitečné. Předně je zde klíčový a unikátní kód banky, který má v případě Equabanky podobu 6100. Dalším důležitým údajem je tzv. SWIFT kód (BIC kód). Equabanka disponuje kódem ve tvaru EQBKCZPP, kde se odráží jak název banky (EQBK – Equa banka), tak stát, ve kterém působí (CZ) a nakonec i město, kde sídlí (PP – Praha). Pokud potřebujete znát IBAN kód vzhledem k příchozí platbě ze zahraničí, nabízí jej internetové bankovnictví Equa bank. Přihlášení je možné na výše zmíněné stránce. Vše potřebné by pak mělo být v informacích o účtu. Abyste mohli využívat na webu Equa bank.cz internetové bankovnictví a zároveň i další produkty banky, musíte mít přirozeně zřízen aspoň běžný účet. To není nijak náročným úkonem, neboť klientem banky se můžete stát i online. Hlavní sídlo Equa bank se nachází v Praze 8 na ulici Karolínská 661/4. Všechny dotazy ohledně banky lze směřovat na info@equabank.cz.

Zákaznické služby Equa banky

Služby
Přehled nabízených finančních služeb ze strany Equabanky. Zdroj: Equabank.cz

Jak už bylo několikrát výše zmíněno, lze za středobod veškerého dění pro klienty považovat Equabank internetové bankovnictví. Jakožto nízkonákladová banka totiž Equabank nabízí celou řadu služeb přímo v online světě. Tabulky standardů moderních bankovních institucí splňuje banka v případě běžného účtu. Jeho založení i vedení je zcela zdarma, a to včetně výběrů z bankomatů nebo domácích plateb, což je pro potenciální klienty zajímavým lákadlem. Další na řadě je hypotéka a půjčky. Zde Equabank také představuje jednu z lepších nabídek. Minimum poplatků a nízké úroky jsou koncipovány zejména v případě repůjčky tak, aby dokázaly nalákat a úspěšně přetáhnout klienty konkurence. V neposlední řadě je tady spoření, které má Equa bank velmi slušně úročeno.

Zajímavou akci nabízí banka těm, kteří chtějí, nebo mohou spořit v eurech. Spořící účet EXTRA EUR totiž nabízí za spoření v evropské měně bonusový úrok, který se připisuje každý měsíc. Peníze má navíc klient jako u standardního spoření kdykoliv k dispozici.

Equa bank zkušenosti

Ocenění Equabanky
Equabanka získala hned několik velmi cenných prestižních ocenění. Zdroj: Equabank.cz

Jaké mají klienti Equa bank zkušenosti s přístupem a službami banky? Názory jsou veskrze pozitivní. Tu a tam se objeví drobná kritika spolehlivosti platební karty, ale nikdy nejde o jednoznačně negativní zkušenost. Řadu spokojených reakcí si vysloužilo také internetové bankovnictví Equa bank. Přihlášení je jasné a lze provést přes stránku www.Equabank.cz. Internetové bankovnictví často dostává palec nahoru zejména za svou přehlednost. Equa bank recenze dále přirozeně naplňují spokojená slova o běžném účtu zdarma, nebo velmi příjemné komunikaci a přístupu k zákazníkům na pobočkách.

Klienti však do kamenných poboček musí jen minimálně. Mimo založení účtu, platby, nebo vyřízení kreditní karty totiž Equa bank.cz internetové bankovnictví nabízí také možnost vyřídit si hypotéku, nebo spoření online. Do bankovnictví se pohodlně dostanete přes oficiální stránky banky www.Equabank.cz. Přihlášení se nachází na pravém konci základního menu. Pojďme si nyní Equa bank a její pozici v ČR shrnout do několika vět.

Shrnutí Equabank.cz

Nemůžeme se příliš divit tomu, že Equa banka svou nabídkou a přístupem minimálně láká řadu potenciálních zákazníků. Její chytrá strategie je totiž přímo zaměřena na to, aby konkurenci připravovala o klienty. Jakožto nízkonákladová moderní banka nejde cestou skrytých poplatků, ale snaží se férově nabídnout svým klientům dobré podmínky. Jinak ostatně bankovní společnost s dobrou pověstí a dlouhodobou tradicí vybudovat nelze.

Nové trendy předvádí Equa bank rovněž v marketingu. Stejně jako některé další české banky, které se už profilují do moderní generace bankovnictví, opustila svět monotónní jediné barvy. Místo ní si zvolila hned čtyři (modrou, oranžovou, zelenou a fialovou). Takový krok je určitě plusem, protože zvyšuje flexibilitu designu stránek i poboček Equa bank. Průměrnému klientovi stačí opravdu jen Equabank internetové bankovnictví. Přihlášení najde vždy hned na oficiálních stránkách a může si skrz něj provést všechny základní operace. Žádné schůzky se svým bankéřem nejsou nutně potřeba.