Air Bank a.s.

Banka Air Bank patří mezi nováčky na českém bankovním trhu, a také se v tomto duchu profiluje jako moderní banka 21. století, která se snaží dělat vše proto, aby ji její zákazníci měli rádi. Na českém území funguje teprve od listopadu roku 2011, ale počet jejich klientů se již nyní dá počítat na statisíce, což lze považovat za úspěch. Podle oficiálních stránek banky www.AirBank.cz sahají úplně počátky banky až do roku 2008, kdy započaly práce na vytvoření nové a neotřelé moderní bankovní společnosti. Po založení původní společnosti s názvem Brusson a. s. zažádala budoucí banka Českou národní banku 1. 6. 2010 o bankovní licenci, kterou obdržela 31. 5. 2011. Od 3. 6. 2011 banka začala oficiálně používat jméno AirBank. Neuběhl ani měsíc od oficiálního listopadového otevření a AirBank 8. 12. 2011 oznámila, že první tisíce zákazníků si už na svá konta v bance převedli celou jednu miliardu korun. Na Nový rok 2012 si pak AirBank připravila prohlášení o tom, že počet klientů banky dosáhl prvních 10 000.

Air Bank dnes

Jak se banka pomalu rozrůstá, přibývají společnosti AirBank pobočky, kterých už nyní spravuje několik desítek především v krajských městech České republiky. Pro svou službu AirBank internetové bankovnictví a online platby se společnost rozhodla přijmout kód 3030. Velký úspěch zažila krátce po oficiálním spuštění banky reklama AirBank herci Tomáš Měcháček a Tomáš Jeřábek dokázali pozitivně zapůsobit na celou řadu klientů tradičních bank, kteří si rovněž chválí zejména solidní a bezproblémový lidský přístup bankéřů Air Bank. Jakožto moderní banka rovněž Air Bank podporuje aktuální bankovní trend číslo jedna, tedy možnost vést si svůj standardní bankovní účet zcela zdarma.

Pověst bezpečné a velmi solidní banky umocňuje také investiční skupina PPF Petra Kellnera, pod kterou Air Bank spadá. PPF má s bankovními společnostmi četné zkušenosti a zároveň disponuje více než dostatečným kapitálem. Jde ostatně o jednu z největších investičních skupin ve střední a východní Evropě, což je zajímavým pozitivem.

AirBank.cz

Webové stránky banky Air Bank.cz jsou krásným důkazem toho, že v jednoduchosti je krása. Velmi přehledné menu a kontrast vlajkových barev společnosti, černé, bílé a světle zelené, zajišťuje vždy přehledný a dobře čitelný text. Decentní animace dělají pohyb na stránkách zábavnějším, avšak nejsou v žádném případě rušivé či otravné, jako u některých bankovních společností, kde na vás při vstupu na každou stránku bankovního webu vyskočí bankéř s nabídkou zajímavých úroků. AirBank samozřejmě oblíbenost hypoték chápe, a tak vás neopomene nenápadně upozornit na to, že vám jejich systém rád ihned spočítá vaši online půjčku. Hned na hlavní straně nabízí oficiální web www.AirBank.cz internetové bankovnictví. Jediným kliknutím se přesunete na doménu ib.AirBank.cz, která vám umožní přihlásit se na svůj Air Bank účet. Samotné internetové bankovnictví si rovněž rychle získalo celou řadu fanoušků, o čemž vypovídají AirBank recenze, kde zákazníci často chválí právě jednoduché a srozumitelné uživatelské rozhraní.

Rodinný účet
Pokud k bance převedete bankovní účty od své rodiny, ušetříte zajímavé peníze na poplatcích.

Zákaznické služby AirBank

Bankovní společnost AirBank sice prozatím nemá nijak široce rozšířené portfolio zákaznických služeb, ale na druhou stranu si dává na svých poskytovaných službách skutečně záležet. Hlavními třemi pilíři AirBank jsou v současnosti běžný účet, spořicí účet a spotřebitelský úvěr. Spořicí účty bank bývají často přehlíženy kvůli nezajímavému zhodnocení uložených financí, nicméně AirBank se v tomto směru rozhodla jít odlišnou cestou, když nabízí tzv. TOP3 garanci, díky které má každý zákazník se spořicím účtem jistotu, že jeho úrok z uložených peněz bude vždy patřit mezi tři nejvyšší úroky na aktuálním bankovním trhu. Při splnění určitých podmínek nabízí AirBank také možnost poměrně zajímavého zúročení i na běžném účtu, což není příliš obvyklou službou bankovních společností.

Celá řada bankovních společností sice zhodnocení na běžném účtu rovněž nabízí, ale ve srovnání s úroky AirBank jde většinou jen o setiny procent. Do třetice v nabídce nechybí půjčky, o nichž si blíže povíme v následujícím odstavci.

AirBank půjčka

Veškeré hypotéční služby AirBank se točí zejména okolo spotřebitelského úvěru, kde banka nabízí jak poskytnutí úvěru, tak možnost refinancování, tedy převodu hypotéky z jiné banky do AirBank. V obou případech existují dvě možností splácení. Pokud je klient schopen splácet své pohledávky včas, nabízí mu AirBank ve své smlouvě nižší úrokovou sazbu, které dosáhne tím, že mu odpustí část splátek. Tato výhoda samozřejmě padá s tím, když stanovený splátkový kalendář dodržen není.

Porovnání půjček
Air Bank již několikrát po sobě porazila ve výši úroků u své půjčky ostatní banky v ČR.

Velmi snadnou možnost zažádat o půjčku nabízí AirBank všem svým klientům. Těm stačí najít na webu AirBank.cz přihlášení do internetového bankovnictví, kde mohou zjistit, kolik je jim AirBank ochotna půjčit. Výše půjčky roste zejména podle toho, jak dlouho už má klient u AirBank otevřený běžný účet. Klienti tak nemusí vůbec nikam chodit a mohou si kdykoliv z pohodlí domova přes internetové bankovnictví zažádat o půjčku. V případě převedení půjček nabízí AirBank sloučení všech vašich půjček z jiných bank a nabídne vám nižší splátky.

Shrnutí banky AirBank

Ač mladá a stále relativně na začátku své cesty, nabízí AirBank už dnes velmi solidní a viditelně pevnou základnu bankovních služeb, ve kterých se nesnaží zbytečně rychle expandovat, ale dává si záležet, aby nejdříve všechny stávající produkty byly pro klienty lákavé. Svůj charakter se snaží stavět na jednoduchosti a přehlednosti webových stránek i internetového bankovnictví, kde před návštěvníky nejsou žádné informace schovávány drobným písmem, ale naopak všechny důležité záležitosti najdete patřičně zvýrazněny, abyste je ani jako klient, ani jako potenciální zájemce nepřehlédli.

Z těchto kroků vyplývá, že se AirBank poctivě snaží vybudovat dobrou pověst, na které bude moci v budoucnu stavět. Často se oproti konkurenci snaží udělat ještě jeden krok vstříc svým klientům navíc, což je velmi chytrá strategie právě pro vybudování bankovní klientely a dobré pověsti. Nebojí se vyčnívat a nebojí se ani atypických marketingových kampaní. Veškeré dotazy ohledně banky lze směřovat na info@AirBank.cz.

Publikováno: 16. 10. 2023

Autor: Tomáš Durčák

Tagy: Air Bank | AirBank | AirBank.cz | AirBank recenze | www.airbank.cz